Sekrety Wellness na Facebook

Historia i filozofia Wellness

Filozofię Wellness stworzył amerykański lekarz dr. Halbert Dunn w 1959 roku. W swojej teorii po raz pierwszy połączył on dwa pojęcia: fitness oraz dobrego samopoczucia (well + being). Twierdził, że ciało i umysł powinny zawsze pozostać w równowadze.
W latach 80-tych Wellness utożsamiano z bardzo dynamicznie rozwijającym się ruchem dziedziny fitness. Chęć osiągnięcia odpowiedniego statusu społecznego nabrała dużego znaczenia i doprowadziła do tego, że ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na swój wygląd.
Atrakcyjny wygląd i dobra kondycja fizyczna stawały się bowiem synonimem sukcesu. Ciągły pośpiech, stres, życie pod presją, konieczność dokonania wyboru pomiędzy życiem prywatnym a pracą, zmusiły ludzi, a zwłaszcza kobiety, do poszukiwania równowagi w życiu.
Dziś Wellness to znacznie więcej niż tylko fitness, to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem, a umysłem. Na Wellness składa się wszystko, czym ludzie się otaczają, co konsumują, co robią, aby czuć się dobrze.
Wellness uwzględnia psychologiczne, emocjonalne, towarzyskie, intelektualne, finansowe i fizyczne potrzeby człowieka.

Instytut Zdrowia i Urody Sekrety Wellness,
ul. Krakowska 24 a, 32-540 Trzebinia,
tel. 661 222 029, email: biuro@sekretywellness.pl